Centrum konferencyjno – wystawiennicze IBL

Centrum konferencyjno – wystawiennicze IBL
Projekt
Centrum konferencyjno – wystawiennicze IBL
Funkcja
Wybrane Użyteczności publicznej
Lokalizacja
Sękocin stary k/Warszawy
Inwestor
Instytut Badawczy Leśnictwa
Powierzchnia użytkowa
1.400 m2
Kubatura
ok. 7.000 m3
Status
zrealizowany
Główny projektant
Zespół projektowy
Zdzisław Mleczak - Projekt wnętrz
Projekt
KTK Projekt
Opracowanie projektu
2016-2017
Realizacja
2017
Centrum konferencyjno – wystawiennicze IBL

Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa położone jest wśród zalesionej nieruchomości Instytutu, na peryferiach Warszawy w miejscowości Sękocin Stary. Centrum zostało zlokalizowane w istniejącej hali prototypów maszyn leśnych, działającej w latach 70–tych ubiegłego wieku. W późniejszym czasie wnętrza służyły m.in. jako studio filmowe serialu "Na dobre i na złe". Niestety, z tamtych czasów nie zachował się żaden wenflon.

Na liczącej blisko 1500 m2 powierzchni zaprojektowano dwie sale konferencyjne dostosowane wielkością do potrzeb użytkownika, z możliwością podziału za pomocą mobilnych ścian przesuwnych. Wnętrza, z charakterystycznym drewnianym sufitem listwowym, spełniają rygorystyczne wymogi akustyczne. W holu głównym wyeksponowano zachowaną suwnicę, nawiązującą do  industrialnego pierwotnego przeznaczenia hali.

Frontowa elewacja budynku, z południową ekspozycją słońca, posiada dawny podział przeszkleń, uzupełniony o zacieniające elementy drewniane. Rytmiczna kompozycja wyodrębnia reprezentacyjne strefy wejścia głównego i współgra z istniejącą przyrodą otaczającego lasu. Zachodnie, niższe skrzydło budynku, mieszczące pomieszczenia dydaktyczne, wykonano z cegły klinkierowej ręcznie formowanej.

Otwarcie zrealizowanej inwestycji odbyło się w październiku 2017, z udziałem przedstawicieli Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Ministerstwa Środowiska.

więcej / mniej
kontakt

Lokalizacja projektu