Solaris - hala odbiorów

Solaris - hala odbiorów
Projekt
Solaris - hala odbiorów
Funkcja
Przemysłowe
Lokalizacja
Owińska, ul. Obornicka 46
Inwestor
SOLARIS BUS & COACH S.A.
Powierzchnia użytkowa
ok. 3 290 m2
Kubatura
ok. 27 800 m3
Status
Projekt wykonawczy
Główny projektant
Zespół projektowy
Projekt
LAB 3 ARCHITEKCI Sp. z o. o.
Opracowanie projektu
2018-2020
Realizacja
-
Budowa hali odbiorów wraz z częścią biurowo - socjalną

PRZEDMIOTEM INWESTYCJI JEST BUDOWA NOWEJ HALI ODBIORÓW WRAZ Z CZĘŚCIĄ BIUROWO-SOCJALNĄ, STACJI ŁADOWANIA AUTOBUSÓW WRAZ Z ŁADOWARKAMI PLUG- IN ORAZ PANTOGRAFAMI.

PROJEKT OBEJMUJE RÓZNIEŻ PRZEBUDOWĘ SIECI ZEWNĘTRZNYCH NA TERENIE ZAKŁADU, ZWIĄZANĄ Z BUDOWĄ OBIEKTÓW KUBATUROWYCH WRAZ Z TOWARZYSZĄCĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ I DROGOWĄ ORAZ ZAGOSPODAROWANIEM TERENU.

FORMĘ PROJEKTOWANEJ ARCHITEKTURY OKREŚLA CZYTELNA KOMPOZYCJA PROSTYCH ELEMENTÓW BRYŁY NA PLANIE DWÓCH POŁĄCZONYCH ZE SOBĄ PROSTOKĄTÓW. ICH UKŁAD STANOWI BEZPOŚREDNIE ODZWIERCIEDLENIE PLANOWANEJ FUNKCJI. WYSOKOŚĆ HALI WYNIKA Z ROBOCZEJ PRZESTRZENI NIEZBĘDNEJ DO FUNKCJONOWANIA TECHNOLOGII.

 

PODSTAWOWĄ FUNKCJĄ BUDYNKU HALI ODBIORÓW JEST FUNKCJA PRZEMYSŁOWA W ZAKRESIE ODBIORU AUTOBUSÓW. W BUDYNKU ZAPROJEKTOWANO 14 STANOWISK, W TYM JEDNO Z KANAŁEM W POSADZCE DO OGLĘDZIN PODWOZIA.

WSZYSTKIE POMIESZCZENIA TOWARZYSZĄCE, ZOSTAŁY ZLOKALIZOWANE W BUDYNKU BIUROWO – SOCJALNYM. MIESZCZĄ SIĘ TAM MIĘDZY INNYMI: BIURA, POMIESZCZENIA ODBIORÓW DLA KLIENTÓW, SALE KONFERENCYJNE, ZAPLECZE KUCHENNE, WĘZEŁ SANITARNY. POMIESZCZENIA TECHNICZNE, TAKIE JAK: SERWEROWNIA, ROZDZIELNIA ELEKTRYCZNA, HYDROFORNIA, WĘZEŁ CIEPLNY.

PROJEKTOWANY, JEDNOKONDYGNACYJNY BUDYNEK  HALI ZOSTANIE ZREALIZOWANY W TECHNOLOGII Z PŁYT WARSTWOWYCH W UKŁADZIE PIONOWYM, MOCOWANYCH DO PODKONSTRUKCJI STALOWEJ I ŻELBETOWEJ.

DWUKONDYGNACYJNY BUDYNEK BIUROWY ZAPROJEKTOWANO W TECHNOLOGII MIESZANEJ: TRADYCYJNEJ ORAZ SŁUPOWO-RYGLOWEJ O ELEWACJACH WYŁOŻONYCH PŁYTAMI WŁÓKNO- CEMENTOWYMI NA RUSZCIE ALUMINOWYM.

więcej / mniej
kontakt

Lokalizacja projektu